دانلود جزوه مالیات بر ارزش افزوده

جزوه تایپ شده مالیات بر ارزش افزوده

دانلود فایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود جزوه مالیات بر ارزش افزوده

 

مالیات بر ارزش افزوده – مخفف مالیات بر ارزش افزوده – مالیاتی است که بر ارزش افزوده کالاها و خدمات اعمال می شود. در بسیاری از کشورها ، مالیات بر ارزش افزوده به عنوان GST شناخته می شود.

مدیریت مالیات بر ارزش افزوده شرکت شما با استفاده از نرم افزار فاکتور Debitoor آسان است. با یک دوره آزمایشی هفت روزه Debitoor را رایگان امتحان کنید.

با پیشرفت کالاها و خدمات از طریق زنجیره تأمین ، ارزش آنها افزایش می یابد. مالیات بر ارزش افزوده به ارزش افزوده شده در هر مرحله مالیات می دهد.

مالیات بر ارزش افزوده مالیات مصرف است ، به این معنی که آن را مشتری نهایی پرداخت می کند تا تجارت تجارت کالا یا خدمات.

آیا لازم است مالیات بر ارزش افزوده شارژ کنم؟
مشاغل فقط در صورت ثبت در مالیات بر ارزش افزوده می توانند مالیات بر ارزش افزوده را از آنها بگیرند. هر مشاغلی که برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت شده باشد باید مالیات بر ارزش افزوده را از فروش مشمول مالیات دریافت کند.

اگر گردش مالیات مالیات بر ارزش افزوده شما بیش از 85،000 پوند است ، باید از طریق HMRC برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کنید. با این حال ، حتی اگر به آستانه ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده 85000 پوند نرسیدید ، می توانید ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده را نیز انتخاب کنید.

وقتی کالاهایی را خارج از انگلیس می فروشید ، قوانین مربوط به اخذ مالیات بر ارزش افزوده ممکن است کمی پیچیده شود. اینکه شما باید مالیات بر ارزش افزوده صادرات را بگیرید (به عنوان مثال مالیات بر ارزش افزوده صادراتی) به محل استقرار مشتری بستگی دارد ، اینکه آیا مشتری در مالیات بر ارزش افزوده ثبت شده است ، میزان فروش شما و همچنین فروش کالا یا خدمات است.

چقدر مالیات بر ارزش افزوده باید بگیرم؟دانلود جزوه مالیات بر ارزش افزوده
مالیات بر ارزش افزوده به عنوان درصدی از ارزش کل کالا یا خدمات محاسبه می شود.

در انگلستان ، اکثریت قریب به اتفاق کالاها و خدمات تحت نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده 20٪ قرار می گیرند. با این حال ، برخی از کالاها و خدمات طبقه بندی می شوند مانند مالیات بر ارزش افزوده ، کاهش یافته یا دارای درجه صفر هستند. اینکه آیا کالایی برای کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده واجد شرایط است ، می تواند به اینکه چه کسی کالا را می فروشد ، چه کسی محصول را خریداری می کند ، از کجا تهیه شده و ماهیت محصول بستگی دارد.

اگر مطمئن نیستید که چه مقدار مالیات بر ارزش افزوده را باید شارژ کنید ، می توانید با لیست گسترده کالاها و خدمات HMRC با نرخ کم و صفر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چه زمانی مالیات بر ارزش افزوده با 0٪ شارژ می شود؟
کالاها و خدمات دارای درجه صفر معمولاً به عنوان کالاهای “ضروری” دیده می شوند و می توانند شامل موارد زیر باشند:

لباس یا کفش کودکان
کتاب و روزنامه
تربیت بدنی و فعالیتهای ورزشی
ساخت یک خانه یا آپارتمان جدید.
کالاها یا خدماتی که واجد شرایط 0٪ مالیات بر ارزش افزوده هستند هنوز هم “مالیات بر ارزش افزوده” دارند. این بدان معناست که شما همچنان باید از مشتریان خود مالیات بگیرید اما باید این نرخ را 0٪ مشخص کنید. همچنین باید هنگام فروش اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده ، این فروش ها را در حساب های مالیات بر ارزش افزوده خود ثبت کرده و گزارش دهید.

چه زمانی مالیات بر ارزش افزوده با 5٪ شارژ می شود؟
کالاها و خدمات با نرخ پایین معمولاً 5٪ مالیات دریافت می کنند. نمونه هایی از اقلام با نرخ پایین عبارتند از:

سوخت ، نیرو و انرژی برای مصارف خانگی دانلود جزوه مالیات بر ارزش افزوده
صندلی ماشین کودکان
انرژی سبز و مواد کم مصرف – مانند توربین های بادی یا صفحات خورشیدی.
مالیات بر ارزش افزوده و صورتحساب
هنگام فروش مشمول مالیات ، باید فاکتور صادر کنید که شامل جزئیات خاصی در مورد مالیات بر ارزش افزوده باشد ، مانند شماره مالیات بر ارزش افزوده ، میزان مالیات بر ارزش افزوده برای هر محصول ارائه شده و کل مبلغ مالیات بر ارزش افزوده. اگر برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام نکرده اید ، نیازی به درج این اطلاعات در فاکتورهای فروش خود ندارید.

در انگلستان ، معمول است که شرکت ها کالاها و خدمات را با قیمت ناخالص تبلیغ می کنند – یعنی مالیات بر ارزش افزوده. اگر کالایی را با قیمت خالص تبلیغ می کنید (به عنوان مثال قبل از مالیات بر ارزش افزوده) مطمئن شوید که این محصول به وضوح مشخص شده است بنابراین در مورد مبلغی که مشتریان شما باید پرداخت کنند سردرگمی ایجاد نمی شود.دانلود جزوه مالیات بر ارزش افزوده

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.