دانلود کتاب پرورش اسب

دانلود کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود کتاب اموزش کامل پرورش اسب

 

اصطلاحات
پدر و مادر نر اسب ، نریان ، معمولاً به عنوان ساحل و مادر مادری ماده ، مادیان ، سد نامیده می شود . هر دو از نظر ژنتیکی مهم، به عنوان هر یک از والدین نیمی از ساختار ژنتیکی فرزندان متعاقب آن، فراهم می کند به نام کره اسب . برخلاف سو mis استفاده عمومی ، “کلت” فقط به یک اسب نر جوان اشاره دارد. “filly” یک زن جوان است. اگرچه بسیاری از دارندگان اسب به منظور تولید یک حیوان همراه ممکن است به سادگی مادیان خانوادگی را در نریان محلی پرورش دهند ، اما بیشتر پرورش دهندگان حرفه ای از پرورش انتخابی برای تولید افراد از یک فنوتیپ یا نژاد خاص استفاده می کنند. متناوباً ، یک پرورش دهنده می تواند با استفاده از افراد مختلف از فنوتیپ های مختلف ، نژاد جدیدی با ویژگی های خاص ایجاد کند.

یک اسب در جایی که لگدمال شود (به دنیا می آید) “پرورش داده می شود”. بنابراین کلکسیونی که در انگلستان متولد شد اما در ایالات متحده نابود شد ، در ایالات متحده پرورش داده می شود. [1] [2] در بعضی موارد ، به ویژه در صنعت اصلاح نژاد اصیل ، اسب های نژاد آمریکایی و کانادایی نیز ممکن است توسط ایالت یا استانی که در آن لگدمال شده اند ، توصیف شوند. برخی از نژادها نشان دهنده کشور یا ایالتی است که در آن مفهوم به عنوان خاستگاه کره کره صورت گرفته است. [3]

به طور مشابه ، “پرورش دهنده” کسی است که مادیان را در زمان شکنجه مالک یا اجاره کرده است. آن فرد ممکن است هیچ کاری با جفت گیری مادیان نداشته باشد. [1] [4] مهم است که قوانین ثبت نژاد را بررسی کنید تا مشخص شود که در مورد کره اسب خاص اعمال می شود. دانلود کتاب اموزش کامل پرورش اسب

در صنعت پرورش اسب ، اصطلاح “برادر ناتنی” یا “خواهر ناتنی” فقط اسبهایی را توصیف می کند که سد یکسانی دارند ، اما آژیرهای مختلف دارند. [5] اسبهایی که دارای همان آقا هستند اما سدهای مختلف به سادگی گفته می شود “توسط یک آقا” هستند ، و هیچ رابطه خواهر و برادری ضمنی نیست. [6] خواهر و برادرهای “کامل” (یا “خود”) هر دو سد و همسر مشابه دارند. از اصطلاحات خواهر و برادر پدری ، و خواهر و برادر مادر نیز اغلب استفاده می شود. خواهر و برادرهای سه چهارم اسب هایی هستند که از یک سد خارج می شوند و توسط آژیرهایی هستند که یا برادر ناتنی هستند (یعنی همان سد) یا از یک آهسته هستند. [7]

اسبهای اصیل و عرب نیز از طریق “دشکی” یا خط زن مستقیم، شناخته شده به عنوان “خانواده” خود و یا “دم زن” خط طبقه بندی شده، ردیابی بازگشت به ریشه عمودی خود BLOODSTOCK پایه یا آغاز مربوطه خود کتاب گل میخ . خط نسب زن همیشه در پایین یک شجره نامه جدول دار ظاهر می شود و بنابراین اغلب به عنوان خط پایین شناخته می شود . [7] علاوه بر این ، پدربزرگ مادری یک اسب اصطلاح خاصی دارد: damsire .

” خط تولید ” از نظر فنی همانندسازی نسل چهارم یا اجداد دورتر است. [6] با این حال ، این اصطلاح اغلب آزادتر استفاده می شود ، توصیف اسبهایی که با تکرار اجداد نزدیک تر از نسل چهارم هستند. همچنین گاهی اوقات به عنوان یک حسن تعبیر برای عمل همخونی استفاده می شود ، روشی که به طور کلی توسط پرورش دهندگان اسب مورد بی مهری قرار می گیرد ، اگرچه توسط برخی در جهت اصلاح برخی از صفات مورد استفاده قرار می گیرد.

چرخه فحلی مادیان
همچنین نگاه کنید به: آناتومی اسب system سیستم تولید مثل

نریان در حال بررسی مادیان در فحلی است. مادیان با پایین آوردن عقب و بالا بردن دم از اسب نر استقبال می کند.
سیکل فحلی کنترل (همچنین املای استروس) زمانی که یک مادیان است جنسی پذیرای به سمت یک اسب نر، و کمک می کند تا به لحاظ جسمی آماده مادیان برای درک. این بیماری به طور کلی در ماه های بهار و تابستان اتفاق می افتد ، اگرچه برخی از مادیان ها ممکن است تا اواخر پاییز از نظر جنسی پذیرا باشند ، و توسط دوره نوری (طول روز) کنترل می شود ، این چرخه با شروع روزها شروع می شود. سیکل فحلی طول می کشد حدود 19-22 روز، یا متوسط 21 روز است. با کوتاه شدن روزها ، مادیان به دوره ای برمی گردد که از نظر جنسی پذیرای نیست ، معروف به آنستروس. آنستروس – که در اکثر موارد ، اما نه در همه مادیان ها وجود دارد – از باردار شدن مادیان در ماه های زمستان جلوگیری می کند ، زیرا این امر منجر به پوسته پوسته شدن او در سخت ترین قسمت سال می شود ، زمانی که برای کره اسب سخت ترین مشکل است زنده ماندن. دانلود کتاب اموزش کامل پرورش اسب

این چرخه شامل 2 مرحله است:

فاز فحلی یا فولیکولار: 5-7 روز طول دارد ، زمانی که مادیان از نظر جنسی یک نریان را می پذیرد. استروژن توسط فولیکول ترشح می شود. تخمک گذاری در 24-48 ساعت پایانی فحلی رخ می دهد.
فاز دیستروس یا لوتئال: طول 14-15 روز ، مادیان از نظر جنسی ناصواب پذیرا نیست. جسم زرد اسرار پروژسترون .
بسته به نژاد ، به طور متوسط ​​، 16٪ از مادیان ها دارای تخمک گذاری مضاعف هستند و به آنها امکان دوقلو شدن می دهد ، هرچند که این مدت زمان فحلی یا هضم را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

تأثیرات بر سیستم تولید مثل در طی چرخه فحلی دانلود کتاب اموزش کامل پرورش اسب
تغییر در سطح هورمون ها می تواند تأثیرات زیادی بر خصوصیات جسمی اندام های تولید مثل مادیان بگذارد ، در نتیجه او را باردار می کند یا از آن جلوگیری می کند.

رحم : افزایش میزان استروژن در هنگام فحلی باعث ایجاد ادم در رحم می شود و احساس سنگینی می کند و رحم تن خود را از دست می دهد. این ادم به دنبال تخمک گذاری کاهش می یابد و تون عضلانی افزایش می یابد. مقادیر بالای پروژسترون باعث ایجاد ادم در رحم نمی شود. رحم هنگام بیهوشی شل می شود.
دهانه رحم : دهانه رحم درست قبل از وقوع فحلی شروع به شل شدن می کند ، حداکثر آرامش در زمان تخمک گذاری. ترشحات دهانه رحم افزایش می یابد. مقادیر بالای پروژسترون (در هنگام دیتروس) باعث بسته شدن و مهار شدن دهانه رحم می شود.
واژن : بخشی از واژن نزدیک دهانه رحم درست قبل از فحلی با خون غوطه ور می شود. واژن شل شده و ترشحات افزایش می یابد. [8]
ولوا : درست قبل از شروع فحلی شل می شود. در هنگام هضم خشک می شود و محکم تر بسته می شود. [9]
هورمون هایی که در سیکل فحلی، در طول که foaling، و بعد از تولد دانلود کتاب اموزش کامل پرورش اسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *