جزوات رنگی و تایپ شده کودک بیمار

دانلود فایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود جزوه کودک بیمار

هنگامی که کودک شما بیمار است ، طبیعی است که نگران باشید – به خصوص هنگامی که شما والدین اولین بار هستید. بعضی اوقات دشوار است که بفهمید کودک شما چه بیماری جدی دارد ، چه موقع زمان مناسب برای تماس با پزشک است و بهترین راه ها برای اطمینان از بهبودی کودک شما در سریعترین زمان و راحت ترین روش ها چیست.

به یاد داشته باشید ، پزشک کودک شما همیشه از پاسخگویی به س questionsالات شما خوشحال است و ترجیح می دهد که با شما تماس گرفته و سوال بپرسد تا تعجب و نگرانی.

در زیر برخی از نکات مفید برای کمک به شما در کنترل بیماری های کودک خود که از آنها در خانه مراقبت می کنید ، آورده شده است.

بررسی علائم بیماری جدی
اگر کودک شما کمتر از 3 ماه سن دارد ، بسیار مهم است که بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید یا برای دمای بالاتر از 100.4 درجه فارنهایت ، گرگرفتگی بیش از حد ، خواب آلودگی بیش از حد ، امتناع از خوردن غذا و / یا سرفه به اورژانس مراجعه کنید.دانلود جزوه کودک بیمار

هنگامی که کودک شما بیمار است ، ممکن است تب داشته باشد. تب درجه حرارت بدن است که بالاتر از حد طبیعی است. تب معمولاً نشانه این است که بدن در حال مبارزه با بیماری یا عفونت است. تب ها به طور کلی بی ضرر هستند. در حقیقت ، آنها را می توان نشانه خوبی برای عملکرد سیستم ایمنی بدن کودک و بدن در تلاش برای بهبودی خود دانست. یک دماسنج در منزل داشته باشید ، تا بتوانید دمای کودک را در هنگام بیماری کاهش دهید. در حالی که متوسط ​​دمای طبیعی بدن 98.6 درجه فارنهایت (37 درجه سانتیگراد) است ، یک محدوده دما طبیعی بین 97.5 درجه فارنهایت (36.4 درجه سانتیگراد) تا 99.5 درجه فارنهایت (37.5 درجه سانتیگراد) است. بیشتر متخصصان اطفال دمای بالاتر از 100.4 درجه فارنهایت (38 درجه سانتیگراد) را نشانه تب می دانند.

مشاهده سایر علائم و رفتار همچنین می تواند در تصمیم گیری در مورد جدی بودن بیماری فرزندتان به شما کمک کند.

ظاهر دانلود جزوه کودک بیمار

علائم اطمینان بخش: کودک شما “چشم روشن” و هوشیار به نظر می رسد.
علائم نگران کننده: کودک شما با چشمانی “کسل کننده” و حالت کمی بیان در صورت خواب آلود به نظر می رسد.
علائم احتمالی بیماری جدی: کودک شما فقط “پوچ” خیره می شود و ظاهری “چشم شیشه ای” دارد.
گریه کردن

علائم اطمینان بخش: کودک شما در موارد معمول به روش معمول گریه می کند.
علائم نگران کننده: گریه فرزند شما به نظر ناله می رسد. کودک شما به سختی راحت است و مرتباً ناله می کند.
علائم احتمالی بیماری جدی: گریه فرزند شما ضعیف به نظر می رسد. کودک شما حتی در حالی که به او آرامش می دهید همچنان به گریه یا ناله ادامه می دهد.
سطح فعالیت

علائم اطمینان بخش: کودک شما به طور معمول بازی می کند و می خوابد.
علائم نگران کننده: کودک شما هنگام بیداری کلافه شده و بیش از حد معمول می خوابد.
علائم احتمالی بیماری جدی: کودک شما به سختی بیدار می شود و علاقه زیادی به بازی ندارد.
اشتها، میل دانلود جزوه کودک بیمار

علائم اطمینان بخش: کودک شما غذاهای مورد علاقه و مایعات را می خواهد و غذاها و مایعات درخواستی را می خورد و می نوشد.
علائم نگران کننده: کودک شما در صورت ارائه مایعات یا غذا می خورد ، اما فقط چند جرعه مایعات یا چند لقمه غذا می خورد.
علائم احتمالی بیماری جدی: کودک شما تمام مواد غذایی و مایعات را کنار زده یا از آنها امتناع می ورزد.
ادرار کردن

علائم اطمینان بخش: کودک شما ادرار زرد روشن را با تکرار معمول خالی می کند. کودک باید روزانه شش تا هشت پوشک مرطوب داشته باشد.
علائم نگران کننده: کودک شما کمتر از حد معمول ادرار زرد تیره را خالی می کند.
علائم احتمالی بیماری جدی: فرزند شما بزاق (تف) بسیار کمی دارد ، هنگام گریه اشکهایش کمتر از حد معمول است و ادرار بسیار کمی دارد.
اگر تمام علائم در تمام مناطق “اطمینان بخش” باشد ، احساس آرامش کنید که فعلاً کودک شما بیمار جدی نیست. با این حال ، به یاد داشته باشید که وضعیت فرزند شما می تواند تغییر کند ، بنابراین شما باید به طور منظم علائم را دوباره بررسی کنید. اگر کودک شما علائم “نگران کننده” دارد ، بهتر است این موارد را به مطب پزشک خود گزارش دهید و از او مشاوره بخواهید. وقتی علائم “احتمالاً بیماری جدی” وجود دارد ، مهم است که شما قرار ملاقات با کودک خود را به موقع قرار دهید.

هنگامی که با دکتر خود تماس می گیرید ، جزئیاتی مانند زمان بیماری کودک ، علائم و علائم “نگران کننده” یا “بیماری جدی” و سایر داروهایی که داده اید را در اختیار او قرار دهید. از پرسیدن سوال یا تکرار اطلاعات نترسید. دانلود جزوه کودک بیمار

بیهوشی ، دشواری در تنفس یا رنگ غیرطبیعی (بسیار کم رنگ یا آبی) از علائم بارز بیماری جدی است – اگر هرگز این علائم را مشاهده کردید با شماره 911 تماس بگیرید.

سرماخوردگی مشترک – تسکین ایمنی برای گرفتگی بینی و سرفه
در 3-4 سال اول زندگی ، کودکان به طور متوسط ​​سالانه شش تا هشت سرما می خورند. سرماخوردگی متوسط ​​می تواند سه هفته طول بکشد. اگر زمانی را اضافه کنید که کودک شما دچار سرماخوردگی می شود ، دچار سرماخوردگی می شود و بیش از حد سرما می خورد ، تقریباً نیمی از سال یک “فصل سرما” است!

تا زمانی که کودک به اندازه کافی بزرگ شود تا بینی خود را منفجر کند ، پاک کردن مخاط با لامپ مکش می تواند کودک شما را راحت تر کند. استفاده از قطره های بدون نسخه شور بینی (1-2 قطره در هر سوراخ سوراخ بینی) برداشتن مخاط را آسان می کند. قطره های نمکی بینی را می توان بدون نسخه پزشک خریداری کرد (بدون تجویز پزشک).

قرار دادن یک رطوبت ساز با بخار سرد (بخار ساز) در اتاق کودک شما می تواند به راحتی کودک شما کمک کند. اطمینان حاصل کنید که مرطوب کننده را هر روز کاملا تمیز و خشک کنید تا از آلودگی باکتری یا کپک جلوگیری شود. بخورهای بخار آب گرم توصیه نمی شوند دانلود جزوه کودک بیمار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *