جزوه تایپ شده قانون مدنی

دانلود فایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود جزوه قانون مدنی

د. حتی پس از فروپاشی امپراتوری ناپلئون ، هنگامی که قانون فرانسه نسخ شد ، قانون ناپلئون همچنان به عنوان الگوی کد جدید چندین ایالت ایتالیا عمل می کرد. قانون مدنی جدید پادشاهی ایتالیا در سال 1865 و در حالی که شبه جزیره از نظر سیاسی متحد بود ، تصویب شد. ساختار و محتوای آن بازتولیدهای قانون مدنی فرانسه بود. بر خلاف فرانسه و آلمان ، که گاه گاهی سعی در تهیه کدهای جدید داشتند اما هنوز جایگزین کدهای اصلی خود نشده اند ، ایتالیا در سال 1942 ، در دوره فاشیست ، موفق به معرفی کد اصلاح شده شد. این کد با تنها اصلاحات همچنان پابرجاستعمدتا به دلیل تغییر در رژیم های سیاسی است. در مقایسه با قانون مدنی 1865 ، کد 1942 ایتالیا با الهام از دیدگاه های کمتر فردگرایانه به نظر می رسد. به عنوان مثال ، در قانون مالکیت و در قانون کار ، جنبه های اجتماعی قانون تأکید شده است.

بیشتر بدانید!
قانون ژاپن
بعد از ترمیم Meiji در سال 1868 ، که موجب از بین رفتن امتیازات فئودالی و بازگرداندن قدرت تیتراژ به امپراطور شد ، رهبران دولت جدید تلاش کردند تا یک ساختار اقتصادی ، سیاسی و قانونی ایجاد کنند که بتواند در سطح بین المللی احترام بگذارد. معرفی قانون غرب یکی از عناصر واردات عمده کالاهای غربی بود. در امور حقوقی ژاپنی ها از سیستم های قاره اروپا ، به ویژه آلمان ، الگو می گرفتند. تهیه کنندگانقانون مدنی ژاپن در سال 1898 بسیاری از سیستم های حقوقی از جمله فرانسوی ها ، سوئیسی ها و قانون عادی را مورد بررسی قرار داد و آنها از هر یک چیزی گرفتند. با این حال ، بهترین توصیف محصول نهایی آنها پیروی از اولین پیش نویس قانون مدنی آلمان بود . در تحولات بعدی ، سیستم حقوقی ژاپن به این منابع وفادار ماند. در سال 1947 ، بازنگری در مقررات مربوط به قانون خانواده و جانشینی ، که نگرش های سنتی ژاپنی را منعکس کرده بود ، انتقال قانون مدنی ژاپن به خانواده قوانین قاره اروپا را به پایان رساند.

با این حال ، از چند جنبه ، قوانین ژاپن به قانون ایالات متحده نزدیکتر از مدل های اروپایی است ، به ویژه در مسائل عمومی و قانون اساسی . این بیشتر نتیجه اشغال پس از جنگ جهانی دوم و ارتباطات بعدی با تفکر و آموزش حقوقی آمریکا است. از منظر قواعد و م institutionsسسات حقوق خصوصی ، نظام حقوقی ژاپن بیشتر از قانون مشترک ایالات متحده به قانون مدنی اروپا نزدیکتر است . با این وجود ، از بسیاری جهات ، نظم حقوقی ژاپن با همه نظم های حقوقی غربی تفاوت چشمگیری دارد.

این واقعیت که قانون ژاپن محصول تکامل ارگانیک نیست ، نشان می دهد که نقش قانون در جامعه مدرن ژاپن با نقش آن در جوامع غربی تفاوت فاحشی دارد. در ژاپن ، قانون نقش بسیار کمتری در حل و فصل اختلافات و ایجاد و تنظیم قوانین تنظیم کننده رفتار دارد. اندازه نوار ژاپنی کم است و روشهای غیرقانونی حل و فصل اختلافات تا حد زیادی ادامه دارد.

برای بسیاری از اهداف خانواده ژاپنی فراتر شوهر، همسر، و فرزندان وابسته. این تصور که یک تجارت مشابه یک واحد خانوادگی است نیز ادامه دارد و همه روابط کار را به ویژه در شرکت های کوچک و متوسط رنگ آمیزی می کند. در جامعه نسبتاً همگن ژاپن ، وضعیت اجتماعی تعهدات سنگینی را به دوش می کشد ، و فشار جامعه بسیار قدرتمند است.

بنابراین ، اگرچه ژاپن در اوایل نسخه ای از قانون مدنی آلمان را تصویب کرد ، اما آگاهی قوی آلمانی ها از حقوق قانونی را پذیرفت . در بسیاری از زمینه های زندگی ژاپنی ، پیش بینی اینکه آیا یک اختلاف بر اساس استانداردهای قانونی حل و فصل خواهد شد ، هنوز دشوار است ، و معمولاً نمی توان فهمید که آیا شخصی آن حقوقی را که از نظر قانونی در اختیار وی است ، اعمال خواهد کرد یا خیر. مفاهیم فراگیردر قوانین غربی – که پیامدهای حقوقی یک رفتار خاص باید قبل از وقوع رفتار قابل پیش بینی باشد ، در هر دعوایی دادگاه ها باید به دعاوی خود نتیجه بدهند (شاکی همه را دریافت می کند یا هیچ چیز را نمی گیرد) و اختلافات فردی باید بدون حل شود با توجه به سابقه اجتماعی و اقتصادی طرفین – در قوانین ژاپن نفوذ چندانی نداشته است. در مقابل ، از تسهیلات سازش برای پیشبرد تعدیل از نظر ملاحظات غیرقانونی استفاده می شود. کلانتری های محلی اتاق های آشتی را فراهم می کنند و بزرگان مانند دو طرف دیگر عمل می کنند. سازش بر اساس ملاحظات غیرمرتبط قانونی تشویق می شود ، و اختلافات اغلب با تکنیک هایی خارج از قانون رسمی حل می شوند.دانلود جزوه قانون مدنی

تحولات مدرن در قانون مدنی
در قسمت دوم قرن بیستم و ادامه آن در قرن 21 ، در نتیجه تغییر منابع قانون در دولت های نظارتی مدرن ، بوروکراتیک ، سیستم های مدنی تحت تغییرات اساسی قرار گرفتند . عملاً همه سیستم های مدنی مدرن به طور فزاینده ای از قانون قانونی اصلاح نشده برای تنظیم مناطق گسترده زندگی اجتماعی و اقتصادی استفاده کرده اند.

چنین قوانینی معمولاً خارج از محدوده قوانین مدنی سنتی است ، حتی اگر در مورد س contract الات مربوط به قرارداد یا معیوب – حوزه هایی از قانون که به طور سنتی توسط این کدها اداره می شدند – لمس کند . بعلاوه ، از آنجا که بسیاری از قوانین قانونی مدرن توسط آژانسهای نظارتی اجرا می شود ، فاقد چارچوب مفهومی یکپارچه سیستماتیک و مشخصه کدهای قانون مدنی است که توسط سنتهای قانونی و فرهنگی شکل گرفته است. قانون قانونی معاصر منعکس کننده نقش بسیار گسترده دولت در جامعه مدرن است ، حتی در مناطقی که به طور سنتی بخشی از حقوق “خصوصی” تلقی می شود. بعلاوه ، هم قانون اساسی و هم حقوق بین المللنگرانی گسترده ای را برای حقوق اساسی منعکس کرده اند به طریقی که قانون مدنی را نیز جهت دارتر می کند. چنین تحولاتی در حقوق مدرن پیامدهای مهمی در محتوای سنتی و دامنه قانون مدنی داشته است. از نفوذ و برجستگی کدهای کلاسیک کاسته شده است ، زیرا بسیاری از سیستم های حقوقی مبتنی بر کد اکنون به مناطق گسترده ای از “قانون ویژه” غیر کدگذاری شده و همچنین دادرسی دادگاه های ملی و فراملی متکی هستند. تقسیم بندی های سنتی حوزه های حقوق در داخل کدهای مدنی به دلیل پرداختن به مشکلات جدید مانند حمایت از حقوق مصرف کننده ، به طور فزاینده ای نامشخص شده استو قانون ورزش ، که توسط طبقات قانونی قبلی در نظر گرفته نشده است. نگرانی های مربوط به حقوق عمومی تقریباً در همه حوزه های قانون مدنی فراگیر شده است: به عنوان مثال اصول رفتار برابر ، مقررات قانون خانواده ای که قبلاً مردسالار بود و قوانین آیین مدنی را در همه جا تغییر داده است.دانلود جزوه قانون مدنی دانلود جزوه قانون مدنی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *