دانلود جزوه جرم اختلاس

دانلود فایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود جزوه جرم اختلاس

چگونه می توان از تجارت خود در برابر اختلاس محافظت کرد
تاجر دستبند
•••
فهرست مطالب
اختلاس چیست؟
عواملی که منجر به اختلاس می شود
چند نمونه از سرقت های کارمندان
اختلاس گر چه شکلی است؟
چگونه از سرقت کارمندان جلوگیری کنیم
اگر به کارمندی مشکوک هستید
توسط ژان موری به روز شده در 23 نوامبر سال 2020
به عنوان یک صاحب مشاغل ، شما باید باشید و چگونه می توانید از تجارت خود در برابر اختلاس کنندگان احتمالی محافظت کنید ، زیرا این اتفاق بیشتر از آنچه فکر می کنید اتفاق می افتد.

Hiscox ، یک بیمه گر متخصص جهانی ، در سال 2018 از مشاغل قربانی اختلاس نظرسنجی کرد. آنها دریافتند:

85٪ موارد توسط شخصی در سطح مدیر یا بالاتر انجام شده است دانلود جزوه جرم اختلاس
79٪ موارد شامل بیش از یک مرتکب جرم بوده است
70٪ موارد بیش از یک سال طول کشید
33٪ از مجرمان در بخش حسابداری یا امور مالی کار می کردند
39٪ از وجوه اختلاس شده به طور متوسط ​​از طریق تسویه حساب ، بازپرداخت یا بیمه 1 بازیابی شد

خوشبختانه هرچه اطلاعات بیشتری در مورد اختلاس درک کنید ، شناخت علائم و برداشتن گام هایی برای حفظ امنیت دارایی های مالی شرکت آسان تر است.

اختلاس چیست؟
اختلاس عملی است که شخصی به ناحق وجوهی را که به مراقبت از آنها شده اما متعلق به شخص دیگری است ، تصاحب می کند. 2 شایعترین اختلاس توسط کارمندان انجام می شود ، اما دیگران با مسئولیت امانتداری (مالی) نیز می توانند به اتهام اختلاس متهم شوند. دانلود جزوه جرم اختلاس

اختلاس نوع خاصی از کلاهبرداری است که به عنوان “دانستن نادرست اظهارنظر از حقیقت یا کتمان یک واقعیت مادی برای ترغیب دیگری برای اقدام به ضرر او” تعریف می شود. به عنوان مثال ، اختلاس حسابداری دستکاری سوابق حسابداری برای پنهان کردن سرقت وجوه است.

اختلاس به عنوان کلاهبرداری کیفری یا کلاهبرداری مدنی قابل پیگرد است. در صورت کلاهبرداری مدنی ، یک کارفرما می تواند 01445241ه کارمند دعوی کند.

عوامل اختلاس چه عواملی هستند؟
برای حمایت از اتهام اختلاس ، چهار عامل باید وجود داشته باشد و باید ثابت شود: دانلود جزوه جرم اختلاس

رابطه امانت داری باید بین دو طرف وجود داشته باشد. یعنی باید رابطه اعتماد ، مسئولیت مراقبت از دارایی (به عنوان مثال پول یا دارایی) و اعتماد یک طرف به طرف دیگر وجود داشته باشد.
متهم باید دارایی ها یا taproperty از طریق ارتباط به دست آورد، به جای در برخی از شیوه های دیگر است. بعضی اوقات اثبات آن دشوار است ، به ویژه در مورد اختلاس وجه نقدی که از صندوق فروشگاهی بار گرفته شده است.
متهم باید مالکیت مال را بر عهده گرفته باشد یا مال را به شخص دیگری منتقل کرده باشد (حمل و نقل نامیده می شود).
اقدامات متهم عمدی بوده است. اثبات قصد نیز گاهی دشوار است. 3 دانلود جزوه جرم اختلاس
مجازات ها در صورت محکوم شدن چیست؟
مجازات ها به مبلغ سرقت شده بستگی دارد. در صورت محکومیت ، اختلاس کننده ممکن است جریمه نقدی دریافت کند ، ممکن است به جبران خسارت (بازگشت پول) ملزم شود. در برخی موارد ممکن است مجازات زندان نیز صادر شود.

چند نمونه از سرقت های کارمندان دانلود جزوه جرم اختلاس
از جمله موارد اختلاس می توان به مخارج بانکی که جیب واریز می کند ، دفتریاری که پس از بازپرداخت مشتری برای خود بازپرداخت می کند ، وکیلی که از وجوه خود در حساب سپرده برای خود استفاده می کند و دفتریاری از حقوق که مبلغ صحیح مالیات اشتغال را واریز نمی کند ، نگهداری بقیه را برای خودش.

طبق گزارشی از CNBC ، کارمندان مشاغل خرده فروشی عادت دارند که با کالاها کنار بروند. این سرقت کارمندان است که در صنعت “جمع شدگی” نامیده می شود. یکی دیگر از سرقت های مشترک کارمندان خرده فروشی کارت های هدیه است. به راحتی می توان آنها را در جیب قرار داد و از آنها دور شد.

البته کلاهبرداری رایانه ای توسط کارمندان جنبه های مختلفی دارد که بسیاری از آنها مربوط به انتقال وجوه تقلبی وجوه توسط کارمند است.

اختلاس گر چه شکلی است؟ دانلود جزوه جرم اختلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *