جزوه تایپ شده بازرسی گوشت

دانلود فایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود جزوه بازرسی گوشت

 

ی در شناسایی گونه ها / دسته های حیوانات تولید کننده گوشت در سیستم های تولید مجتمع که بازرسی گوشت ممکن است تجدید نظر شود . کمیسیون اروپا ، اداره کل بهداشت و حمایت از حقوق مصرف کننده ، بروکسل.

آنون (2003) نظر کمیته علمی اقدامات دامپزشکی مربوط به بهداشت عمومی در مورد بازرسی گوشت در گوساله های گوساله . کمیسیون اروپا ، اداره کل بهداشت و حمایت از حقوق مصرف کننده ، بروکسل.

آنون (2004 الف) نظرات هیئت علمی درمورد خطرات بیولوژیکی در مورد بازنگری رویه های بازرسی گوشت گوشت گاو. ژورنال EFSA 141 ، 1–55.

آنون (2004b) نظر هیئت علمی در مورد خطر بیولوژیکی در مورد بازنگری رویه های بازرسی گوشت بره و بز. ژورنال EFSA 54 ، 1-49.

Gracey، J.، Collins، DS and Huey، R. (1999) بهداشت گوشت . WB Saunders Company Ltd ، لندن.

Wilson، A. and Wilson، W. (1998) Practical Meat Inspection . بلک ول ، آکسفورد ، انگلستان.

6.4 تست های آزمایشگاهی سریع دانلود جزوه بازرسی گوشت
معرفی
برای بدست آوردن اطلاعات اضافی از اطلاعات بدست آمده از بازرسی گوشت ، ممکن است برخی از آزمایشات آزمایشگاهی لازم باشد. کشتارگاه های بزرگ می توانند آزمایشگاهی در محل داشته باشند. اپراتورهای کوچک عموماً امکانات آزمایشگاهی در محل ندارند. با این حال ، بسیاری از این آزمایشات توسط OVS تحت شرایط مزرعه ای انجام می شود.

تست های سریع آزمایشگاهی ، غربالگری سریع و میدانی را برای مثبت و منفی احتمالی فراهم می کنند. در صورت موافقت مالک با نتایج ، می توان قضاوت درباره تناسب لاشه را انجام داد. در صورت عدم توافق با مالک ، برای تأیید نتایج باید بررسی بیشتر با استفاده از روشهای آزمایشگاهی پیچیده تر انجام شود.

آزمایش سریع برای تشخیص علل زردی / یخچه
رنگ زرد در بافت ها می تواند از رنگدانه های موجود در خوراک (لیپو-کروماتوز) نشات بگیرد ، در این صورت حیوانات مسن به طور عادی تحت تأثیر قرار می گیرند و گوشت برای مصرف انسان مناسب است. اما این شرایط می تواند به دلیل زردی نیز باشد و ممکن است گوشت برای مصرف انسان مناسب نباشد. علاوه بر این ، هر دو علت رنگ زرد می تواند در یک حیوان وجود داشته باشد. در ابتدا ، برای بررسی اینکه آیا رنگ زرد فقط در بافت چربی وجود دارد (احتمالاً از طریق دانلود جزوه بازرسی گوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *